AKCESORIA MASZYN

Podane ceny są cenami netto i nie zawierają podatku VAT.

 UWAGA BARDZO WAŻNE!

Z POWODU LIKWIDACJI MAGAZYNU CENTRALNEGO  WSZYSTKIE AKCESORIA DOSTĘPNE JEDYNIE NA ZAMÓWIENIE

Akcesoria maszyn. Brzmi dziwnie jeśli nie uważa się niszczarki za maszynę. To prawda, ale prawdą jest także pogląd iż urządzenia takie nie potrzebują konserwacji, smarowania i dbałości o swój stan. Wydatkowane pieniądze powinny długo i skutecznie pracować w takim urządzeniu na swojego właściciela. Dlatego warto inwestować w drobiazgi jakimi są nowe ostrza (oczywiście gdy z dotychczasowymi coś jest nie tak) , wymienić, a nie kupować nowego urządzenia. A może i ostrza nie będą  potrzebne gdy będzie się w miarę regularnie stosowało olej do mechanizmów tnących i podających w niszczarkach?. Zapewne. Równie skuteczne są arkusze olejowe, po prostu wrzuć do pracującej niszczarki a arkusz zrobi sam wszystko za ciebie. Łatwiej już się da. To banalne ale po prostu zadbaj o swoje urządzenie! Regularne opróżnianie kosza i oliwienie noży tnących w niszczarkach tnących na ścinki przedłuża bezawaryjną pracę urządzenia. To proste i oszczędza nam pieniądze. Są to konieczne działania, by zapewnić sobie ciągłość pracy. Nie dopuśćmy do sytuacji, gdy niszczarka przestanie współpracować, bo zapomnieliśmy o tym, by wlać do niej olej do niszczarek. Zwiększy on wydajność pracy Twojego urządzenia, przez co, w krótszym czasie pozbędziesz się większej ilości materiału. A co najważniejsze dłużej nam posłuży.

Jak działa olej w niszczarce?

Olej do konserwacji noży tnących niszczarki powinien być wysokiej jakości! Czyli musi być odporny na wysokie temperatury. Najlepsze są w butelkach z dozownikiem o pojemności do 150 ml. Dlaczego?, bo łatwo takim pojemnikiem posługiwać się. Jak wykonać oliwienie noży? - odbywa się ono poprzez naniesienie oleju na kartkę A4 w formie kilku liter "Z" i zniszczenie jej w niszczarce. Padna pytanie jak często oliwić. Cały proces należy przeprowadzać tak często jak zaleca to producent przy danym modelu, a przy dużym obciążeniu, min. po każdym napełnieniu kosza lub częściej. Generalnie lepiej często niż wogóle albo tylko kilka razy w roku. 

Ostrza, jak je konserwować?

W niszczarce najważniejsze są noże. Od nich zależy, czy niszczarka prawidłowo potnie dokumenty, aby niemożliwe było ich ponowne złożenie i odczytanie danych. Noże są, więc najważniejsze również podczas konserwacji urządzenia. Należy zadbać o ich ostrość i prawidłowe ułożenie. Ważne jest ich regularne oczyszczanie i smarowanie specjalistycznym olejem. Można zrobić to na dwa sposoby. Na rynku dostępne są oleje do niszczarek w opakowaniach, należy nasączyć nimi testową kartkę papieru, zniszczyć ją, a następnie uruchomić opcję reverse, by olej został równomiernie rozprowadzony po ostrzach. Taki zabieg należy powtórzyć kilkukrotnie. Inny sposobem jest zakupienie już nasączonego olejem arkusza papieru. Posiada on 6 ml oleju, dlatego wystarczy zniszczyć jedną sztukę takiego produktu, by pokryć olejem noże. Sprawi to, że nie tylko ostrza będą dłużej sprawne, ale również nie będą się do nich przyczepiać skrawki papieru, a także zmniejszy się stopień zapylenia, które powstaje przy niszczeniu dużych ilości dokumentów. Proszę pamiętać że stosujemy ostrza tylko wskazane przez producenta.