AKCESORIA MASZYN

 

Podane ceny są cenami netto i nie zawierają podatku VAT.

Akcesoria maszyn. Brzmi dziwnie jeśli nie uważa się niszczarki za maszynę. To prawda, ale prawdą jest także pogląd iż urządzenia takie nie potrzebują konserwacji, smarowania i dbałości o swój stan. Wydatkowane pieniądze powinny długo i skutecznie pracować w takim urządzeniu na swojego właściciela. Dlatego warto inwestować w drobiazgi jakimi są nowe ostrza (oczywiście gdy z dotychczasowymi coś jest nie tak) , wymienić, a nie kupować nowego urządzenia. A może i ostrza nie będą  potrzebne gdy będzie się w miarę regularnie stosowało olej do mechanizmów tnących i podających w niszczarkach?. Zapewne. Równie skuteczne są arkusze olejowe, po prostu wrzuć do pracującej niszczarki a arkusz zrobi sam wszystko za ciebie. Łatwiej już się da. To banalne ale po prostu zadbaj o swoje urządzenie! Regularne opróżnianie kosza i oliwienie noży tnących w niszczarkach tnących na ścinki przedłuża bezawaryjną pracę urządzenia. To proste i oszczędza nam pieniądze. Są to konieczne działania, by zapewnić sobie ciągłość pracy. Nie dopuśćmy do sytuacji, gdy niszczarka przestanie współpracować, bo zapomnieliśmy o tym, by wlać do niej olej do niszczarek. Zwiększy on wydajność pracy Twojego urządzenia, przez co, w krótszym czasie pozbędziesz się większej ilości materiału. A co najważniejsze dłużej nam posłuży.

Jak działa olej w niszczarce?

Olej do konserwacji noży tnących niszczarki powinien być wysokiej jakości! Czyli musi być odporny na wysokie temperatury. Najlepsze są w butelkach z dozownikiem o pojemności do 150 ml. Dlaczego?, bo łatwo takim pojemnikiem posługiwać się. Jak wykonać oliwienie noży? - odbywa się ono poprzez naniesienie oleju na kartkę A4 w formie kilku liter "Z" i zniszczenie jej w niszczarce. Padna pytanie jak często oliwić. Cały proces należy przeprowadzać tak często jak zaleca to producent przy danym modelu, a przy dużym obciążeniu, min. po każdym napełnieniu kosza lub częściej. Generalnie lepiej często niż wogóle albo tylko kilka razy w roku. 

Ostrza, jak je konserwować?

W niszczarce najważniejsze są noże. Od nich zależy, czy niszczarka prawidłowo potnie dokumenty, aby niemożliwe było ich ponowne złożenie i odczytanie danych. Noże są, więc najważniejsze również podczas konserwacji urządzenia. Należy zadbać o ich ostrość i prawidłowe ułożenie. Ważne jest ich regularne oczyszczanie i smarowanie specjalistycznym olejem. Można zrobić to na dwa sposoby. Na rynku dostępne są oleje do niszczarek w opakowaniach, należy nasączyć nimi testową kartkę papieru, zniszczyć ją, a następnie uruchomić opcję reverse, by olej został równomiernie rozprowadzony po ostrzach. Taki zabieg należy powtórzyć kilkukrotnie. Inny sposobem jest zakupienie już nasączonego olejem arkusza papieru. Posiada on 6 ml oleju, dlatego wystarczy zniszczyć jedną sztukę takiego produktu, by pokryć olejem noże. Sprawi to, że nie tylko ostrza będą dłużej sprawne, ale również nie będą się do nich przyczepiać skrawki papieru, a także zmniejszy się stopień zapylenia, które powstaje przy niszczeniu dużych ilości dokumentów. Proszę pamiętać że stosujemy ostrza tylko wskazane przez producenta.

terminal płatniczy za darmo_warszawa_kasy fiskalne_online
Kasfisk_firmy_kasa_fiskalna

BIURO HANDLOWE

03-216 Warszawa

ul. Modlińska 6 lok.112

w budynku CEZEX

(przy Auchan Modlińska)

  • Facebook Social Icon
  • Google+ Social Icon

SERWIS

05-100 Nowy Dwór Mazowiecki

ul. Miodowa 5

© 2014 by KasFisk. Proudly created - aservice

kasa_fiskalna_warszawa_tanio_kasy_fiskalne
kasy fiskalne online_warszawa_kasfisk.jp

<img src='http://kasfisk.com/v2/thumbs.php?size={t}&url={url}'>