top of page
  • Zdjęcie autoraAdmin

KASY FISKALNE ONLINE TERAZ

Zaktualizowano: 28 lut 2022

No i dokonał się online!

Ostatni element układanki w sprawie kas fiskalnych online wskoczył na swoje miejsce.

Generalnie teraz już nie będzie odwrotu.

Najpierw Sejm, później Senat a teraz jest podpis Prezydenta, czyli witamy w świecie online.

Co się zmieni? - nie wiele (jak na teraz). Pierwsze grupy zobligowane do wymiany kas "zwykłych" na kasy fiskalne online są znane i mają czas na to do 1 stycznia przyszłego roku. Kiedy się zacznie ? - zacznie się od momentu gdy kasy fiskalne online pojawią się fizycznie na rynku, gdy przepisy wykonawcze będą już dostępne, nawiasem mówiąc -"projekt rozporządzenia w sprawie odliczania lub zwrotu kwot wydanych na zakup kas rejestrujących"- znajduję się jeszcze w konsultacjach, a uwagi do projektu można składać jeszcze do 9 kwietnia. Kto bardzo chce może sobie przeczytać ten projekt, jest dostępny tutaj: https://legislacja.rcl.gov.pl/docs//502/12321436/12580423/12580424/dokument387611.pdf

Czy wszyscy ,muszą mieć kasy fiskalne online? przechodzące na online. Po pierwsze odczytać stare kasy i kupić nowe, wykonać fiskalizację co połączone jest z kolejnym wymogiem - trzeba zapewnić dostęp do internetu!, a ten obowiązek będzie spoczywał na właścicielu kasy. To tyle na początek.

Czy wszyscy muszą mieć kasy fiskalne online?

NIE, przynajmniej na razie. Każdy kto zakłada swój biznes ( a nie jest obligatoryjnie zmuszany - z mocy ustawy - do zakupu online mogą sobie spokojnie czekać i zobaczyć co będzie. Pośpiechu dla wielu z Państwa nie ma.

Czy będzie drożej?, nie powinno być ale pewne składowe mogą zostać podwyższone i na to nie mamy wpływu.

Na rynku wirują różne ceny ale nie będziemy ich powielać bo napisać coś odpowiedzialnie to jedno, a wróżyć z fusów to drugie.

Kasy już niedługo (fizycznie) będziemy mieli, - choćby żeby pooglądać :), kupić też.

Jak zwykle gdy będą nowe wiadomości, to napiszemy.


11 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page