• Admin

NAJWAŻNIEJSZE - UCZCIWIE O KASIE

Drodzy nasi klienci (oczywiście i przyszli :) ) koniecznie musimy zabrać głos w sprawie już opisywanej ale telefony jakie ostatnio odbieramy zmuszają do refleksji. Wielu klientów dzwoni i pisze informując nas, że otrzymują oferty na wymianę kas fiskalnych na wersję on-line. Przy czym oferenci powołują się na paragraf 97 rozporządzenia w sprawie warunków technicznych, którym powinny odpowiadać kasy fiskalne. Oczywiście można powiedzieć wszystko, ale nie wolno wprowadzać w błąd.

I dlatego wyjaśniamy: rozporządzenie o którym piszemy wyżej dotyczy producentów kas fiskalnych i nie oznacza że pewnego rodzaju kas (dwu rolkowych) nie będzie można nadal używać. Można będzie, do zapełnienia pamięci fiskalnej, do ewentualnej awarii kasy której naprawa związana będzie z wymianą pamięci itp. (oczywiście na bieżący, zapowiadany stan projektów).

A to, że nie będzie już można ich sprzedawać no i oczywiście kupować (jako nowych - od momentu wejścia odpowiednich przepisów) to zupełnie inna sprawa. Kolejnym elementem chyba sprawa najważniejsza, nadal nie ma przepisów które miałyby wprowadzać kasy fiskalne online na nasz rynek. Przypominamy że do tego stanu prawnego potrzebne są dwie sprawy - nowelizacja ustawy o VAT, oraz rozporządzenie w sprawie kas fiskalnych / Prawo o miarach, a to wszystko utknęło w sejmie. I nie ma tu znaczenia jaką działalność się prowadzi, dla nikogo nie ma "wcześniej", kas fiskalnych online nie ma, przepisów nie ma - ale harmonogram według projektu kto będzie pierwszy, nie uległ zmianie. Co do daty wprowadzenia (którą i my publikowaliśmy) stała się oczywiście nie aktualna, nie ma nawet mowy o nowych horyzontach czasowych które choćby w przybliżeniu określały daty wielkiego startu online w naszym kraju. Oczywiście prawdą jest, że producenci "szykują" kasy fiskalne w wersji online ( a co mają robić? czekać? a później powiedzieć : nie mamy...), oczywiście że systematycznie przekazują je (kasy i drukarki) do Głównego Urzędu Miar w celu homologacji. I co z tego?, a nic. Mają w badaniach i tyle. Nie można ( w przypadku pozytywnej oceny) sprzedawać takich kas i drukarek, bo nie ma przepisów. Drodzy klienci, nasz końcowy apel, nie dajcie się zakręcać, potrzebujecie informacji, zadzwońcie lub napiszcie. U nas zawsze rzetelne i prawdziwe informacje.

25 wyświetlenia
terminal płatniczy za darmo_warszawa_kasy fiskalne_online
Kasfisk_firmy_kasa_fiskalna

BIURO HANDLOWE

03-216 Warszawa

ul. Modlińska 6 lok.112

w budynku CEZEX

(przy Auchan Modlińska)

  • Facebook Social Icon
  • Google+ Social Icon

SERWIS

05-100 Nowy Dwór Mazowiecki

ul. Miodowa 5

© 2014 by KasFisk. Proudly created - aservice

kasa_fiskalna_warszawa_tanio_kasy_fiskalne
kasy fiskalne online_warszawa_kasfisk.jp

<img src='http://kasfisk.com/v2/thumbs.php?size={t}&url={url}'>