top of page

CZYTNIKI KODÓW KRESKOWYCH - SKANERY

Czytniki kodów kreskowych Warszawa, jak działają i co to właściwie jest?

Czytnik kodów kreskowych tak naprawdę zastępuje klawiaturę. Po prostu działa na takiej samej zasadzie jak ona, z drobna różnicą, tu naciskamy przycisk skanera (lub nie) i niczego nie musimy pisać . Przykładowo, jeśli otworzy się dowolny edytor tekstowy (notatnik czy word) i wstawimy w niego kursor to po zeskanowaniu kodu z etykiety, ciąg znaków jaki jest w nim zapisany pojawi się w otwartym i aktywnym edytorze tekstowym.

Czyli po prostu, czyta informację i zamienia ją na ciąg znaków i ewidencjonuje.

CENY BRUTTO

kasy_fiskalne_czytniki_kodów_warszawa_skanery_marki
kasy_fiskalne_czytniki_kodów_warszawa_skanery_marki_targówek
skaner_kodów_Voyager 1250g_warszawa_kasfisk
kasy_fiskalne_warszawa_skaner_tanio_datalogic_kasfisk
Czytnik kodów_skaner_Honeywell Voyager CG 9540
Czytnik_kodów_skaner_Honeywell_QuantumT_3580_warszawa_kasfisk
skaner_kodów_kreskowych_warszawa_kasfisk_Eclipse
skaner_honeywell_warszawa_kasfisk_czytnik-kodów.jpg
czytnik_ kodów_Honeywell Orbit 7120

 

Rodzaje czytników kodów kreskowych - (skanerów)

 

Czytniki kodów można podzielić na kategorie ze względu na:

 

Rodzaj odczytywanych kodów:

1D - jednowymiarowe - odczytują wszelkiego rodzaju, standardowe kody kreskowe znajdujące się na różnych produktach, artykułach itp.

2D - dwuwymiarowe - odczytują kody dwuwymiarowe, takie jak QR code, Aztec, itp. oraz wszelkie kody 1D

 

Sposób podłączenia do urządzenia:

przewodowe - są to czytniki kodów, które podłączane są do urządzenia przy pomocy kabla. Większość czytników posiada w zestawie kabel z interfejsem USB. Uwaga - do niektórych modeli jest również dostępny interfejs PS2 lub RS232.

bezprzewodowe - to czytniki, które komunikują się z wybranym urządzeniem bezprzewodowe, bez konieczności używania kabla. 
 

Jak skanery mogą łączyć się z urządzeniem:

drogą radiową - czytniki łączone drogą radiową posiadają w zestawie odbiornik lub stację dokującą, którą należy podłączyć do urządzenia, a następnie sparować z nim czytnik,
poprzez moduł bluetooth - czytniki wyposażone w moduł bluetooth mogą łączyć się z urządzeniami posiadającymi wbudowany moduł bluetooth lub przy pomocy odbiornika bluetooth dostarczanego w zestawie z czytnikiem.

 

Technologię odczytu:

Laserowa - do odczytu kodu wykorzystywana jest wiązka laserowa,

CCD - do odczytu kodu wykorzystywana jest technologia oparta na matrycy CCD, umożliwiająca tzw. skanowanie wielkoformatowe.

Autoindukcja - tryb skanowania dzięki któremu można zeskanować kody bez używania przycisku funkcyjnego. Po zbliżeniu kodu do czytnika wiązka laserowa zostaje wzbudzona automatycznie i następuje odczyt kodu.

 

Jakie złącza dostępne są przy czytnikach przewodowych?
Większość czytników dostępna tylko z interfejsem USB. Niektóre modele są dostępne ze złączami USB, RS232 oraz PS2. Domyślnie czytniki są wysyłane z kablem USB, chyba że klient życzy sobie inny z dostępnych modeli kabla. Należy to wtedy zaznaczyć w "uwagach klienta" podczas składania zamówienia.

 

Które czytniki współpracują z kasami fiskalnymi?
Z kasami fiskalnymi współpracują czytniki przewodowe, należy jednak sprawdzić w jakie złącze wyposażona jest kasa której używamy, a następnie dobrać model czytnika, który wyposażony jest w dany kabel. Kable można dokupić także osobno, dostępne są przewody z interfejsem USB, PS2 oraz RS232

 

Z jakimi programami kompatybilne są czytniki?
Oferowane czytniki działają z większością najbardziej popularnych programów magazynowych.

bottom of page