CZYTNIKI KODÓW KRESKOWYCH - SKANERY

Podane ceny są cenami netto i nie zawierają podatku VAT.

kasy_fiskalne_czytniki_kodów_warszawa_skanery_marki
kasy_fiskalne_warszawa_skaner_tanio_datalogic_kasfisk
kasy_fiskalne_czytniki_kodów_warszawa_skanery_marki_targówek
skaner_kodów_kreskowych_warszawa_kasfisk_Eclipse
skaner_kodów_Voyager 1250g_warszawa_kasfisk
Czytnik kodów_skaner_Honeywell Voyager CG 9540
Czytnik_kodów_skaner_Honeywell_QuantumT_3580_warszawa_kasfisk
czytnik_ kodów_Honeywell Orbit 7120

Czytnik kodów kreskowych Warszawa, jak działa i co to właściwie jest?

Czytnik kodów kreskowych tak naprawdę zastępuje klawiaturę, oznacza to że działa na takiej samej zasadzie jak klawiatura. Przykładowo, jeśli otworzy się dowolny edytor tekstowy (notatnik czy word) i wstawimy w niego kursor to po z czytaniu kodu ciąg znaków jaki jest w nim zapisany pojawi się w otwartym i aktywnym edytorze tekstowym. Czyli po prostu, czytua informację, zamienia ją na ciąg znaków i ewidencjuje.

Rodzaje czytników kodów kreskowych - (skanerów)

Czytniki kodów można podzielić na kategorie ze względu na:

A) rodzaj odczytywanych kodów:

1D - jednowymiarowe - odczytują wszelkiego rodzaju, standardowe kody kreskowe znajdujące się na różnych produktach, artykułach itp.

2D - dwuwymiarowe - odczytują kody dwuwymiarowe, takie jak QR code, Aztec, itp. oraz wszelkie kody 1D

B) sposób podłączenia do urządzenia:

przewodowe - są to czytniki kodów, które podłączane są do urządzenia przy pomocy kabla. Większość czytników posiada w zestawie kabel z interfejsem USB. Uwaga - do niektórych modeli jest również dostępny interfejs PS2 lub RS232,

bezprzewodowe - to czytniki, które komunikują się z wybranym urządzeniem bezprzewodowe, bez konieczności używania kabla. 
Mogą łączyć się z urządzeniem:

drogą radiową - czytniki łączone drogą radiową posiadają w zestawie odbiornik lub stację dokującą, którą należy podłączyć do urządzenia, a następnie sparować z nim czytnik,
poprzez moduł bluetooth - czytniki wyposażone w moduł bluetooth mogą łączyć się z urządzeniami posiadającymi wbudowany moduł bluetooth lub przy pomocy odbiornika bluetooth dostarczanego w zestawie z czytnikiem.

C) technologię odczytu:

laserowe- do odczytu kodu wykorzystywana jest wiązka laserowa,

CCD - do odczytu kodu wykorzystywana jest technologia oparta na matrycy CCD, umożliwiająca tzw. skanowanie wielkoformatowe.

Autoindukcja.
To tryb skanowania dzięki któremu można zeskanować kody bez używania przycisku funkcyjnego. Po zbliżeniu kodu do czytnika wiązka laserowa zostaje wzbudzona automatycznie i następuje odczyt kodu.

Jakie złącza dostępne są przy czytnikach przewodowych?
Większość czytników dostępna tylko z interfejsem USB. Niektóre modele są dostępne ze złączami USB, RS232 oraz PS2. Domyślnie czytniki są wysyłane z kablem USB, chyba że klient życzy sobie inny z dostępnych modeli kabla. Należy to wtedy zaznaczyć w "uwagach klienta" podczas składania zamówienia.

Które czytniki współpracują z kasami fiskalnymi?
Z kasami fiskalnymi współpracują czytniki przewodowe, należy jednak sprawdzić w jakie złącze wyposażona jest kasa której używamy, a następnie dobrać model czytnika, który wyposażony jest w dany kabel. Kable można dokupić także osobno, dostępne są przewody z interfejsem USB, PS2 oraz RS232

Z jakimi programami kompatybilne są czytniki?
Oferowane czytniki działają z większością najbardziej popularnych programów magazynowych.