• Admin

Kasa fiskalna a zawieszenie działalności.

Macie Państwo wątpliwości i padają pytania co z kasą w przypadku zawieszenia działalności?

Z założenia zawieszenie działalności gospodarczej nie jest tym samym co zaprzestanie działalności gospodarczej wskazanym w § 6 ust. 1 pkt 1 rozporządzenia, ani też z zaprzestaniem używania kasy, o którym mowa w art. 111 ust. 6 ustawy o VAT, pod warunkiem, że podatnik planuje wznowienie sprzedaży po okresie zawieszenia.

BARDZO WAŻNE !

Zawieszenie prowadzenia działalności nie wywołuje skutku w postaci obowiązku zwrotu kwoty ulgi otrzymanej z tytułu zakupu kasy rejestrującej, przy założeniu planowanego wznowienia działania firmy.


Poniżej przedstawiamy interpretację Interpretacja indywidualna z dnia 19 marca 2013 r. nr IBPP3/443-1396/12/AŚ, Dyrektora Izby Skarbowej w Katowicach z której wynika, że jeżeli suma okresów używania kasy rejestrującej (np. okres przed zawieszeniem działalności, okres po zawieszeniu działalności) przekracza 3 lata, to wobec podatnika nie powstaje obowiązek zwrotu ulgi przy likwidacji działalności.


Istotne jest jednak, że na podatniku zawieszającym działalność gospodarczą ciążą jednak obowiązki związane z używaniem kasy, czyli przykładowo jej przegląd techniczny. Oznacza to, że jeśli termin przeglądu technicznego kasy rejestrującej przypada na okres w trakcie zawieszenia działalności gospodarczej, to taki przegląd musi być wykonany. Tym bardziej, że kary za brak przeglądu mają wzrastać i być śledzone w repozytorium kas fiskalnych

45 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
Kasfisk_firmy_kasa_fiskalna

BIURO HANDLOWE

03-216 Warszawa

ul. Modlińska 6 lok.112

w budynku CEZEX

(przy Auchan Modlińska)

  • Facebook Social Icon
  • Google+ Social Icon

© 2014 by KasFisk. Proudly created - aservice

SERWIS

05-100 Nowy Dwór Mazowiecki

ul. Miodowa 5

kasa_fiskalna_warszawa_tanio_kasy_fiskalne
kasy fiskalne online_warszawa_kasfisk.jp

<img src='http://kasfisk.com/v2/thumbs.php?size={t}&url={url}'>