top of page
  • Zdjęcie autoraAdmin

KASY FISKALNE ONLINE 2018 kolejny etap

Zaktualizowano: 5 maj 2022

Szanowni Państwo, tak szeroko zapowiadany projekt nowelizacji o kasach fiskalnych przesłano z Rządu do Sejmu.

Obecnie Rządowym projektem zmieniającym zasady funkcjonowania kas fiskalnych czyli wprowadzeniem kas fiskalnych online zajmuje się już komisja finansów. Odbyło się już pierwsze czytanie projektu wraz z dyskusją o przedstawionych proponowanych zmianach i nikt nie złożył wniosku o odrzucenie tego projektu.

Przypominamy że Ministerstwo Finansów zakłada, że wprowadzanie nowych kas ma odbywać się w sposób ewolucyjny, stopniowo od stycznia 2019 r. - w pierwszej kolejności najpierw branża paliwowa, gastronomiczna i krótkotrwałego zakwaterowania. Następnie, kolejno, etapami dochodziłyby kolejne obszary, budowlanka, mniejsze punkty usługowe, opieka medyczna, usługi prawnicze, usługi stomatologiczne. Z całym harmonogramem, który już podawaliśmy można zapoznać się tutaj:..... .

Prace trwają intensywnie gdyż w założeniach ma być dotrzymany termin jesienny, czyli nowelizacja ma wejść w życie 1 października 2018. Wszystkie opcje są możliwe i czekamy jedynie na ruch ustawodawcy. Nowe kasy są już właściwie przygotowane (lub pracuje się nad nimi) i wszystko ruszy po homologowaniu w Urzędzie Miar i decyzji Ministerstwo Finansów.

Mówi się o najważniejszej informacji z posiedzenia komisji. Proponuje się, aby nowym terminem wejścia w życie projektu ustawy był dzień 1 marca 2019 roku. Generalnie jest tak, że kasy fiskalne online szyciej niż później wejdą w "życie". Trzeba się do tego przygotować i dostosować.

13 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page