top of page
  • Zdjęcie autoraAdmin

KASY FISKALNE ONLINE 2018 kolejny etap

Zaktualizowano: 26 lip 2023

Szanowni Państwo, tak szeroko zapowiadany projekt nowelizacji o kasach fiskalnych przesłano z Rządu do Sejmu. To KASY FISKALNE ONLINE 2018 kolejny etap.

Obecnie Rządowym projektem zmieniającym zasady funkcjonowania kas fiskalnych czyli wprowadzeniem kas fiskalnych online zajmuje się już komisja finansów. Odbyło się już pierwsze czytanie projektu wraz z dyskusją o przedstawionych proponowanych zmianach i nikt nie złożył wniosku o odrzucenie tego projektu.

Przypominamy że Ministerstwo Finansów zakłada, że wprowadzanie nowych kas ma odbywać się w sposób ewolucyjny, stopniowo od stycznia 2019 r. - w pierwszej kolejności najpierw branża paliwowa, gastronomiczna i krótkotrwałego zakwaterowania. Następnie, kolejno, etapami dochodziłyby kolejne obszary, budowlanka, mniejsze punkty usługowe, opieka medyczna, usługi prawnicze, usługi stomatologiczne. Z całym harmonogramem, który już podawaliśmy można zapoznać się tutaj:..... .

Prace trwają intensywnie gdyż w założeniach ma być dotrzymany termin jesienny, czyli nowelizacja ma wejść w życie 1 października 2018. Wszystkie opcje są możliwe i czekamy jedynie na ruch ustawodawcy. Nowe kasy są już właściwie przygotowane (lub pracuje się nad nimi) i wszystko ruszy po homologowaniu w Urzędzie Miar i decyzji Ministerstwo Finansów.

Mówi się o najważniejszej informacji z posiedzenia komisji. Proponuje się, aby nowym terminem wejścia w życie projektu ustawy był dzień 1 marca 2019 roku. Generalnie jest tak, że kasy fiskalne online szyciej niż później wejdą w "życie". Trzeba się do tego przygotować i dostosować.

Comentarios


bottom of page