top of page
  • Zdjęcie autoraAdmin

KASY FISKALNE ONLINE-nowe daty

Zaktualizowano: 27 lis 2023

Obiecywaliśmy? , owszem i dotrzymujemy słowa.

Kolejne spotkanie w Sejmie i są pewne decyzje a nawet zmiany. A wszystko to w temacie już legendarnych kas fiskalnych online. W dniu 20 lutego 2019 r. komisja Sejmowa zajęła się projektem wprowadzanych zmian do Ustawy o podatku od towarów czyli VAT, oraz ustawą - Prawo o miarach – numer druku 2503 (to dla chętnych), czyli obradowano nad tym co najbardziej podatników posiadających kasy fiskalne interesuje.

Wprowadzono zmiany i poprawki i co najważniejsze skierowano oficjalnie do drugiego czytania w Sejmie.


A co najważniejsze? - najważniejsze są zmiany w datach wprowadzania ustaw w życie.

W celu uniknięcia kłopotów ze zbyt krótkim terminem do wejścia w życie ustawy (przypominamy że był to to termin 1 marca 2019) zaproponowano i przełożono datę wejścia w życie nowelizacji ustawy na 1 maja 2019 roku. Powody? - oficjalnie chodzi o zachowanie poprawności terminów zawartych w konstytucji a przewidzianych dla Senatu oraz Prezydenta.


Co to wszystko oznacza - to oznacza, że możliwa będzie sprzedaż i używanie kas online od 1 maja 2019 roku. UWAGA - możliwa a nie wymagana, wymóg powstanie od przyszłego roku dla poszczególnych grup podatkowych. Dodatkowo i teoretycznie także od tego dnia działać powinno Centralne Repozytorium Kas.

UWAGA WAŻNE !

Ta informacja dotyczy osób posiadających jeszcze kasy fiskalne z kopia papierową.

Przewiduje się, że zmianie ulegną daty związane z możliwością sprzedaży, użytkowaniem i ważnością homologacji kas z kopia papierową. Zapowiedziano na spotkaniu, że daty zostaną ustalone w trakcie drugiego czytania ustawy w sejmie.


Nie ruszono wcześniej ustalonych dat wejść grup podatkowych w online.


Następne wiadomości o kasach fiskalnych online będą zapewne w połowie marca, bo właśnie wtedy odbyć się ma drugie czytanie.

Na razie tyle, będziemy informować.

Kasy online warszawa, era kas online ropoczyna się.

댓글


bottom of page