top of page
  • Zdjęcie autoraAdmin

KASY FISKALNE ONLINE JUŻ......w zapowiedzi POSNET s.a.

Zaktualizowano: 1 mar

No i stało się. Kolejny z wielkich producentów ( Posnet ) wreszcie ujawnił czego można się po nim spodziewać w temacie wprowadzania online.

Nie żeby to była wielka rewolucja, ale zawsze. Do tej pory sytuacja była taka, że oprócz oficjalnych deklaracji dotyczących ceny, nie było wiadomo jakie urządzenia firma Posnet będzie oferowała jako online. Czy pójdą szerokim gestem i zrobią wszystkie?, czy też zapanuje minimalizm, (dwie kasy, dwie drukarki, na przykład). Teraz wiemy, cztery kasy, cztery drukarki wystartują jako propozycja urządzeń online. Mało?, niektórzy zapewne tak powiedzą, ale jak się głębiej zastanowić to takie posunięcie ma sens. Koncentracja na sprawdzonych, znanych i używanych do lat urządzeniach, powoduje dwa pozytywne aspekty. Pierwszy aspekt to klient, który już zna, pracuje z tymi kasami fiskalnych ( drukarkami ), nie musi od nowa poznawać "nowości" rynkowej, po prostu zmienia, odbiera ulgę za zakup i od razu bez stresów związanych z nowym urządzeniem prowadzi swoją działalność dalej. Drugi aspekt, to dostosowanie urządzeń do nowych, ustawowych wymagań przez producenta.

Bazując na dotychczasowych modelach, producent nie będzie mógł tłumaczyć konieczności wzrostu cen związanych np. z nową obudową, nową klawiaturą, mechanizmem drukującym. Skrótowo mówiąc, dołoży się moduł komunikacji, troszkę inna płyta z modułami fiskalnymi i gotowe. Bez fajerwerków?, zapewne tak, ale to chyba właśnie ważniejsze by udało się utrzymać niską cenę, bo dla każdego ważne jest by cena urządzeń online nie była z kosmosu!.

Dochodzi na koniec prawda oczywista, każde większe zmiany mogą doprowadzić do opóźnień w produkcji, a tym samym do braku urządzeń na rynku. A prawda jest taka, że żaden producent nie chce do tego dopuścić.

Na razie cen nie znamy, jednakże (według deklaracji producenta) nie powinny być znacząco wyższe niż obecne.

Kasy fiskalne przewidziane przez Posnet jako online: ERGO; MOBILE; BINGO; REVO, drukarki natomiast to: TEMO; TRIO; THERMAL XL2 ; THERMAL HD.kasy online od posnet warszawa na start

Comments


bottom of page