• Admin

KASY FISKALNE - SZKOLENIE

Aktualizacja: 30 maj 2019

Będzie krótko ale treściwie i bardzo ważnie. Nowe rozporządzenie oprócz wielu zmian, wprowadza (poza słynną już zmianą matrycy VAT) jeszcze jedną innowację. Dotyczy w równej mierze pracodawcy (właściciela kasy fiskalnej) jaki i pracownika (osoby dokonującej sprzedaży przy pomocy kasy fiskalnej) a sprowadza się do udokumentowania faktycznego szkolenia. I co ważne nie dotyczy tylko nowych właścicieli kas, ten przepis dotyczy wszystkich, czyli także tych którzy już dawno mają kasy lub drukarki fiskalne w swej działalności. W rozporządzeniu wyraźnie jest napisane że : - cyt -"Podatnik jest obowiązany zapoznać osobę prowadzącą u niego ewidencję, przed rozpoczęciem jej prowadzenia oraz bez względu na sposób i formę powierzenia tej osobie prowadzenia ewidencji, z informacją o zasadach ewidencji obejmującą podstawowe zasady prowadzenia ewidencji i wystawiania paragonu fiskalnego oraz skutki ich nieprzestrzegania."

Ponadto, fakt szkolenia i przyjęcia do wiadomości obowiązków przez osobę prowadzącą ewidencję musi być udokumentowany w formie stosownego druku sporządzone go w dwóch egzemplarzach (właściciel kasy + osoba prowadząca sprzedaż).

Proste?, bardzo proste, z tym że trzeba pamiętać (nie mówiąc że wiedzieć) że taki nowy obowiązek powstał. Termin do którego trzeba uzupełnić ten wymóg formalny został określony na koniec maja. Mało czasu? , może ale trzeba tego dopilnować. Stosowny druk można bez problemu pobrać z naszej strony internetowej.

https://www.kasfisk.com/nowe-druki38 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
Kasfisk_firmy_kasa_fiskalna

BIURO HANDLOWE

03-216 Warszawa

ul. Modlińska 6 lok.112

w budynku CEZEX

(przy Auchan Modlińska)

  • Facebook Social Icon
  • Google+ Social Icon

© 2014 by KasFisk. Proudly created - aservice

SERWIS

05-100 Nowy Dwór Mazowiecki

ul. Miodowa 5

kasa_fiskalna_warszawa_tanio_kasy_fiskalne
kasy fiskalne online_warszawa_kasfisk.jp

<img src='http://kasfisk.com/v2/thumbs.php?size={t}&url={url}'>