top of page
  • Zdjęcie autoraAdmin

KASY FISKALNE - SZKOLENIE

Zaktualizowano: 7 gru 2023

Będzie krótko ale treściwie i bardzo ważnie. Nowe rozporządzenie oprócz wielu zmian, wprowadza (poza słynną już zmianą matrycy VAT) jeszcze jedną innowację. Dotyczy w równej mierze pracodawcy (właściciela kasy fiskalnej) jaki i pracownika (osoby dokonującej sprzedaży przy pomocy kasy fiskalnej) a sprowadza się do udokumentowania faktycznego szkolenia. I co ważne nie dotyczy tylko nowych właścicieli kas, ten przepis dotyczy wszystkich, czyli także tych którzy już dawno mają kasy lub drukarki fiskalne w swej działalności. W rozporządzeniu wyraźnie jest napisane że : - cyt -"Podatnik jest obowiązany zapoznać osobę prowadzącą u niego ewidencję, przed rozpoczęciem jej prowadzenia oraz bez względu na sposób i formę powierzenia tej osobie prowadzenia ewidencji, z informacją o zasadach ewidencji obejmującą podstawowe zasady prowadzenia ewidencji i wystawiania paragonu fiskalnego oraz skutki ich nieprzestrzegania."

Ponadto, fakt szkolenia i przyjęcia do wiadomości obowiązków przez osobę prowadzącą ewidencję musi być udokumentowany w formie stosownego druku sporządzone go w dwóch egzemplarzach (właściciel kasy + osoba prowadząca sprzedaż).

Proste?, bardzo proste, z tym że trzeba pamiętać (nie mówiąc że wiedzieć) że taki nowy obowiązek powstał. Termin do którego trzeba uzupełnić ten wymóg formalny został określony na koniec maja. Mało czasu? , może ale trzeba tego dopilnować. Stosowny druk można bez problemu pobrać z naszej strony internetowej.


szkolenie pracownika w obsłudze kasy fiskalnej
Szkolenie pracownika do pracy na kasie fiskalnej

Comments


bottom of page