top of page
  • Zdjęcie autoraAdmin

Szaleństwo online

Zaktualizowano: 7 lut

Szaleństwo! szaleństwo nas dopada!

Telefony się "gotują", skrzynka pocztowa popiskuje bez przerwy, a wszyscy tylko o jednym. Czy macie kasy online?. Nie, nie mamy i nikt nie ma!. Chaos informacyjny jest okropny, podsycany nie wiadomo po co i dlaczego. Nie potrzebna panika i stres w grupie podatników "szczególnego pierwszeństwa", czyli mechaników, wulkanizatorów, właścicieli stacji paliw jest zrozumiała bo to właśnie oni będą tymi pierwszymi. Podkreślić trzeba - BĘDĄ - bo na razie, nimi stać się nie mogą z powodów formalnych. Czasami w głosie osób pytających o kasy online pobrzmiewa niedowierzanie, czy naprawdę nie ma?, wszyscy o tym piszą!. Piszą, zgoda, ale naprawdę trzeba dobrze filtrować to co jest napisane by utrzymać spokój ducha. Nam równie zależy aby sprzedać w spokoju kasy (lub) drukarki w nowej wersji, naprawdę.

A naprawdę jest tak: owszem, prawdą jest, że rozporządzenie w sprawie technicznych zagadnień już jest, prawdą jest fakt przekazania pierwszych kas w wersji online do Głównego Urzędu Miar w celu uzyskania homologacji. No i oczywiście prawdą jest że wszystko miało działać od 1 stycznia 2019 roku, miało ale na razie nie zadziałało. I tyle z prawd które są na dzisiaj.

Brak funkcjonowania całego tego systemu spowodowane jest tym, że niestety inne zagadnienia są w "lesie", nie ma ustawy o nowych kasach, nie ma rozporządzenia co do zasad stosowania i użytkowania. Wszystko znajduje się w sejmie a projekty są na etapie opiniowania. Cały zestaw (ustawy, rozporządzenia, gotowe pierwsze kasy) miał wystartować od 1 października 2019 roku, nie wystartował i dopóki nie zostaną wdrożone wszystkie składniki nie wystartuje. Musimy po prostu spokojnie czekać, mając nadzieję że wszyscy dostaną choć trochę czasu na zakup, wdrożenie, szkolenie i oswojenie się z nowym systemem. Prosimy aby się nie denerwować, czuwamy nad tą sprawą. Będziemy wiedzieć, wtedy i Państwo będziecie wiedzieć. I własnie dlatego piszemy że jesteśmy gotowi na online. Gotowi, co nie oznacza że mamy online.


kiedy online_kasy i drukarki fiskalne warszawa

Kommentarer


bottom of page