• Admin

UWAGA NA DMUCHAWCE

Jest interpretacja!

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej ( w interpretacji indywidualnej z 24 października 2018 r., sygn. 0111-KDIB3-2.4012.562.2018.3.MN) w odpowiedzi na zapytanie podatnika (usługodawcy) wydał następującą opinie: każdy kto na (nawet okazjonalnych) imprezach plenerowych udostępnia dmuchane zjeżdżalnie, zamki, tory przeszkód, trampoliny i tym podobne wyposażenie lub urządzenia, musi mieć kasę fiskalną, i to bez względu na obrót .

Argumentacją jest fakt, że przedmiotem sprzedaży są usługi związane z rozrywką i rekreacją. Interpretacja dowodzi, że opłata pobierana jest za korzystanie z wyposażenia "dmuchanego" a ta właśnie opłata jest tożsama z „opłatą w zakresie wstępu”. A co za tym idzie, dopiero po jej wniesieniu można korzystać z określonych atrakcji. W ocenie organu podatnik świadczy więc usługi w zakresie sprzedaży biletów wstępu do parku rozrywki.

I nie ma znaczenia że nie pobiera opłat za wstęp na teren na którym umiejscowione jest urządzenie, oraz że nie przekracza limitu obrotów (20 tys. zł rocznie).

Spowodowane jest to zapisem paragrafu 4 rozporządzenia ministra rozwoju i finansów z 20 grudnia 2017 r. w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących, Dz.U. z 2017 r. poz. 2454 ze zm.), gdzie określono że :-"stosowania kasy fiskalnej nie ma zastosowania, gdy podatnik świadczy usługi związane z rozrywką i rekreacją – wyłącznie w zakresie wstępu do wesołych miasteczek, parków rozrywki, na dyskoteki, sale taneczne"-

Tak więc, świadczysz takie usługi? - lepiej zapewnij sobie spokój kupując kasę fiskalną.https://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/1323980,dmuchane-zjezdzalnie-z-paragonem.html

15 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
Kasfisk_firmy_kasa_fiskalna

BIURO HANDLOWE

03-216 Warszawa

ul. Modlińska 6 lok.112

w budynku CEZEX

(przy Auchan Modlińska)

  • Facebook Social Icon
  • Google+ Social Icon

© 2014 by KasFisk. Proudly created - aservice

SERWIS

05-100 Nowy Dwór Mazowiecki

ul. Miodowa 5

kasa_fiskalna_warszawa_tanio_kasy_fiskalne
kasy fiskalne online_warszawa_kasfisk.jp

<img src='http://kasfisk.com/v2/thumbs.php?size={t}&url={url}'>