top of page

CZEGO POTRZEBUJE I CO BĘDZIE NAJLEPSZE DLA MOJEJ FIRMY ?

Decyzja o typie i rodzaju urządzenia które kupimy jest niby prosta, jednakże należy bardzo serio spojrzeć na nasze potrzeby i na to jak będziemy prowadzić nasz biznes. Nie warto kupować czegoś co nam się spodoba "na pierwszy rzut oka" ( bo jest kolorowe i ładnie świeci :) ), za kilka tygodni może okazać się że liczba towarów i usług (PLU) jest za mała, że nie ma możliwości podłaczenia np. skanera i choć urządzenie nadal ładnie wygląda to jest zupełnie nie wystarczające. Druga strona medalu, to sytuacja w której dominują wyjazdy do klientów i kupione urządzenie staje się mało poręczne.

Wartościowe urządzenie musi być dostosowane do naszej działalności, lekarzowi nie przyda się kasa systemowa, a mała przenośna kasa z całą pewnością nie sprawdzi się w sklepie.


Dlatego sugerujemy następujące rozwiązania:

Dla prawnika, notariusza, lekarza, dla parkingu, dla targowiska, szkoły nauki jazdy -
Gdy przewidujemy lub wiemy że mamy niewielkie natężenie sprzedaży, gdy paragony wystawiane są w miejscu lub u klienta, najlepiej sprawdzą się małe i mobilne urządzenia fiskalne, kasy lub drukarki typu: NANO GSM, Mobile , Nano, Ergo, czy Temo lub Deon.

 

 

Dla kiosków, sklepów osiedlowych, małej gastronomi, salonów fryzjerskich, sklepów pamiątkarskich -
Przy większym ruchu, w niewielkich placówkach usługowo-handlowych, gdzie nie bez znaczenia jest również miejsce zajmowane przez urządzenie,  najlepiej funkcjonować będą małe kasy fiskalne typu: 
ONE, Link, Revo.

 

 

Dla większych sklepów, z dużym natężeniem ruchu i obrotach, do lokali gastronomicznych, no i oczywiście do supermarketów -
Przy naprawdę dużych obrotach sprzedaży, sprawdzą się kasy systemowe - Neo XL, NEXT PRO, lub drukarki fiskalne Bono, Thermal, HD.

 

 

Dla najbardziej specyficznego klienta - aptek -
To specjalny typ użytkownika. W aptece drukarki fiskalne muszą sprostać m.in. zawiłościami związanym z rozliczaniem refundacji z NFZ, i być przygotowym na częste zmiany przepisów prawa. Drukarki fiskalne w aptekach muszą uwzględniać specyfikę sprzedaży, na którą składają się: wycena recept, wycena leku robionego, cena zamówienia na lek recepturowy, ewidencjonowanie realizowanych recept. Do tych zadań szczególnie polecamy i prosimy o zwrócenie uwagi na: drukarki Bono, Thermal, HD

KUPUJEMY URZĄDZENIE FISKALNE - KASA CZY DRUKARKA ?  
Czas na decyzję

- Kasa fiskalna to urządzenie do rejestrowania sprzedaży, które może pracować samodzielnie, bez konieczności posiadania programów sprzedażowo-rozliczeniowych. Baza towarów i usług (PLU) po wprowadzeniu do pamięci znajduje się wewnątrz urządzenia. Określone wymagania w prowadzonej działalności determinują rodzaj kupowanej kasy, o czym pisaliśmy powyżej.

 

- Drukarka fiskalna jest dla odmiany urządzeniem które w przeciwieństwie do kasy fiskalnej, zawsze współpracuje z zewnętrznym systemem (program sprzedaży i rozliczeń). Wydruk paragonu lub faktury następuje poprzez komunikację z komputerem wyposażonym w odpowiednie oprogramowanie - (program sprzedaży i rozliczeń). Jest to najlepsze rozwiązanie gdy posiadamy już komputer a w nim swoje bazy danych.
Drukarka fiskalna to bardziej zaawansowane rozwiązania techniczne i większa funkcjonalność, przykładem jest możliwość drukowania faktur VAT bez żadnych ograniczeń.

W większych placówkach, gdzie ważne jest zaawansowane zarządzanie, a co za tym idzie konieczność zwiększonej kontroli prowadzonej działalności warto zwrócić uwagę na kasy systemowe i drukarki fiskalne które pracują jako element całego systemu magazynowo - sprzedażowego.

 

PERYFERIA

Początkowo nie zwraca się uwagi na tzw. peryferia, jednak po chwili daje się zauwać że czegoś brak. Warto od razu zastanowić się co może być potrzebne, choć na pierwszy rzut oka może wydawać się zbędnym wydatkiem.
Do każdego urządzenia fiskalnego (kasa fiskalna lub drukarka fiskalna) można podłączyć urządzenia peryferyjne:
- skanery 
- wagi
- szuflady kasowe

 

Ważne przy wyborze kasy lub drukarki fiskalnej - kasy i drukarki współpracują z szufladami kasjerskimi i dlatego przy zakupie szuflady koniecznie trzeba zwrócić uwagę na jej zgodność z interfejsami napięciowymi tj: 6V, 12V, 18V, oraz 24V. Jeśli wiemy że szuflada będzie potrzebna, najlepiej kupić ją od razu, mając pewność że będzie działać bez problemu.

DORADZIMY ALE WYBÓR ZAWSZE NALEŻY DO PAŃSTWA

bottom of page