top of page
  • Zdjęcie autoraAdmin

KASY FISKALNE ONLINE START

Zaktualizowano: 27 lis 2023

Nadszedł czas na kasy fiskalne online.

Jest chyba dobrze, nie ma zacięć przy fiskalizacji, nie ma problemu ze sprzętem (kasami i drukarkami fiskalnymi). Ogólnie mówiąc mamy rewolucję bez rewolucji. Wybór kas jest, drukarek także, więc można powiedzieć nasi partnerzy dali radę.

Nic tylko wybierać takie kasy jakie nam odpowiadają i jakie chcemy (lub potrzebujemy).


Kalendarium jakie zostało zatwierdzone w rozporządzeniu o kasach fiskalnych. I tu kolejny raz przypominamy jakie grupy i kiedy przechodzą na kasy fiskalne online.

od 1 stycznia 2020 roku - obowiązek posiadania kas online - branża paliwowa i mechanicy pojazdów, a także wulkanizatorzy (naprawa opon)

od 1 lipca 2020 roku - obowiązek posiadania kas online - hotele, gastronomia, sprzedaż węgla.

od 1 stycznia 2021 roku - obowiązek posiadania kas online dla firm z branży:

kosmetycznej,

kosmetologicznej,

fryzjerskiej,

usług budowlanych,

lekarskiej,

prawniczej,

działalności usługowej typu fitness.


Pozostają inne sprawy do załatwienia.

Wszyscy właściciele kas i drukarek (ogólnie urządzeń fiskalnych) muszą mieć podpisane druki szkoleń swoich pracowników z odbytych szkoleń dotyczących obowiązków tychże pracowników w momencie gdy pracują "na kasie". Termin od którego jest to wymagane to 1 czerwca. Stosujemy takie szkolenie dla każdego nowego pracownika któremu decydujemy się powierzyć działanie przy sprzedaży a co za ty idzie wystawianie paragonów.

Druk do pobrania u nas https://www.kasfisk.com/nowe-druki

Kolejnym terminem który wszedł w życie, to przeprogramowania kas fiskalnych według nowej matrycy VAT. Trochę to potrwa, więc prosimy o tym pamiętać. Przypominamy że data do której ma to zostać zakończone to 31 lipca. Zwracamy uwagę że interwencja serwisowa jest wręcz konieczna, ponieważ nie wolno pozostawić w kasie/drukarce niepoprawnie zaprogramowanych stawek VAT, to znaczy nie zgodnych z NOWĄ MATRYCĄ, nawet w sytuacji gdy podatnik ich nie używa!!!

Nowo zakupione kasy i drukarki wprowadzaną mają już nową matrycę przed fiskalizacją.

Stosowny wykaz znajduję się tutaj: https://www.kasfisk.com/kasy-fiskalne-online-terminy-daty


Przypominamy na końcu o obowiązkowych przeglądach kas fiskalnych i drukarek. Obowiązek ich wykonywania został dokładnie określony w rozporządzeniu ( nie rzadziej niż co dwa lata), i została określona konkretna kara finansowa za nie wykonanie przeglądu. Dodatkowo wszystkie serwisy muszą zgodnie z nowym rozporządzeniem raportować do urzędów skarbowych fakt wykonania stosownego przeglądu.


Comments


bottom of page