GASTRONOMIA MUSI MIEĆ KASY ONLINE !

kasy_online_novitus_warszawa_kasfisk_gas

Kasy dla gastronomii Warszawa to specyfika hasła gastronomia, to szerokie pojęcie obejmujące restauracje, bary, jadłodajnie, ale także sprzedaż zapiekanek, lodów, gofrów, każda z tych opcji znalazła się w wykazie działalności które muszą wymienić "stare" kasy na kasy fiskalne online.

Kasy online dla gastronomii Warszawa - każdy model!

Czyli od dnia 1 stycznia 2021 roku musisz rejestrować swoje obroty na nowym typie kasy fiskalnej -

na kasie fiskalnej online.

To urządzenie zapewniające bezpośrednio komunikację z Centralnym Repozytorium Kas.

gastronomia_kasy_fiskalne_online_warszawa_kasfisk
gastronomia_kasy_online_warszawa_2020.jp

KASY FISKALNE ONLINE DLA GASTRONOMII - I co to oznacza?

Oznacza to, że kasę fiskalną w takich miejscach należy wymienić przed 1 stycznia 2021r. bez względu na ilość użytkowanych kas. 

Co trzeba zrobić?
Na dzień podany wyżej kasa musi być zafiskalizowana, zaprogramowana, gotowa do pracy i zgłoszona do urzędu skarbowego. Spowodowane jest to wymogiem ustawowym ale i zapewne faktem chęci uzyskania odliczenia - 90% na zakup kasy. Kto się spóźni niech nie liczy na ulgę!

A nowe firmy?

Właściciele nowych miejsc gastronomicznych również powinni kupić od razu kasy fiskalne online i zainstalować je w swoich placówkach. Dlaczego? - po prostu jedynie na kasy online otrzymają przysługującą ulgę z urzędu skarbowego. Jeśli zrobią inaczej to i tak na dzień 1 lipca będą musieli zmieniać kasę, ale zwrotu nie dostaną.
 

Przypominamy - aby wypełnić obowiązek każdy właściciel punktu / lokalu gastronomicznego musi nabyć kasę fiskalną online przed 1 stycznia 2021 roku gdyż świadczenie usług ma odbywać się już od pierwszej sprzedaży / od pierwszego klienta. 

gastronomia_kasy_fiskalne_online_warszaw

GASTRONOMIA

gastronomia_kasy_online_warszawa_2020.jp

KASY FISKALNE ONLINE DLA GASTRONOMII - CO WAŻNE?

Kasy online nie powodują utrudnień i kłopotów w obsłudze i funkcjonowaniu w codziennej pracy.
Oferowane modele współpracują z terminalami płatniczymi, samodzielnie łączą się z CRK, ich działanie uwalnia od konieczności samodzielnego śledzenia ich stanu. Kasy fiskalne online zostały tak zbudowane aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo i komfort użytkowania. 

Obowiązkiem użytkownika kasy fiskalnej online jest zapewnienie podłączenia tej kasy do internetu.

ULGA ZA ZAKUP I WYMIANĘ KASY - CO WAŻNE?

Tak, oczywiście jest przewidziana. Ustawodawca wprowadził dla gastronomii ulgę na kasę fiskalną online – wynosi ona 700 zł za każde urządzenie. Nie ma znaczenia czy wcześniej korzystało się już z ulgi (zwrotu), teraz otrzymuje się taką ulgę ponownie, bez zwracania poprzedniej. Prawo do uzyskania ulgi mają podatnicy wymieniający kasy fiskalne na wersję online oraz zakupujący takie kasy pierwszy raz.
Bardzo ważne
Ulga na zakup lub wymianę kasy dla gastronomii przysługuje zarówno czynnym podatnikom VAT, jak i przedsiębiorcom którzy korzystają ze zwolnienia z tego podatku.

Nie w tym przypadku żadnego rozgraniczenia.

Kupujesz wybraną kasę - w pakiecie otrzymujesz :

fiskalizację, szkolenie, konfigurację, programowanie, dojazd

CENA KASY ZAWIERA TO WSZYSTKO