top of page

PAPIER XERO biały

 

 UWAGA BARDZO WAŻNE!

Z POWODU LIKWIDACJI MAGAZYNU CENTRALNEGO  WSZYSTKIE PAPIERY DOSTĘPNE JEDYNIE NA ZAMÓWIENIE

W ZWIĄZKU Z GALOPUJĄCYMI CENAMI PAPIERU CENY NIE SĄ WIDOCZNE - KAŻDORAZOWY ZAKUP LUB ZAMÓWIENIE KONIECZNIE TRZEBA POTWIERDZIĆ TELEFONICZNIE

Biały papier xero A4 zdecydowanie jest najbardziej popularny. Jest on obecny w każdym biurze i firmie. Trudno się jednak dziwić – bez niego trudno  byłoby wykonać wiele codziennych czynności. Taki papier przeznaczony jest przede wszystkim do dokumentów biurowych, choć jego zastosowanie jest znacznie szersze, jakie tylko sobie wymyślimy. Warto wiedzieć, że istnieje kilka rodzajów papieru ksero. Poszczególne ryzy papieru xero mogą różnić się rozmiarem, gramaturą, a nawet kolorem. Ich właściwości decydują o jakości wydruku, dlatego niezależnie czy wybierasz go na potrzeby prywatne, czy na użytek firmowy warto wiedzieć wiecej. Kupując papier ksero trzeba wiedzieć, że mają one pewne istotne cechy. Decydują o tym, jaka będzie finalna jakość wydruku. Składają się na nie m.in.: klasa papieru, rozmiar, gramatura papieru ksero. Format papieru xero jest niezwykle różnorodny, podobnie jak ma to miejsce w przypadku papieru zwykłego. Najbardziej powszechny to papier ksero A4. Jego dokładne wymiary to 210 x 297 mm. Żadne miejsce, firma czy biuro nie może się obejść tego wyposażenia.

Klasa papieru oznaczona jest literą.

Litera A daje nam do zrozumienia, że mamy do czynienia z najlepszą jakością, taki papier będzie posiadał odcień czystej bieli.

B oznacza poziom średni, na pierwszy rzut oka jego odcień nie wydaje się za bardzo różnić od papieru z klasy wyższej. Różnice widać, gdy zestawimy je ze sobą.

Papier klasy C oznacza zaś klasę ekonomiczną.

Gramatura papieru.

Parametr ten stanowi ciężar jednego metra kwadratowego tego produktu. Im papier jest grubszy, tym ma większą wytrzymałość i posiada lepszy wskaźnik nieprzezroczystości. Najczęściej spotykaną gramaturą jest 80 g/m2. Koniecznie jednak zaznaczyć trzeba, że w sprzedaży możemy wybrać papier o gramaturze od 70 do nawet 250 g/m2. Ważna jest też jego grubość. Najczęściej spotykany w sklepach papier posiada dokładnie 110 mikronów.

Białość papieru ksero
Jest to współczynnik, który pozwala ustalić jasność papieru, jego wartość to od 153 do 168. Najczęściej spotyka się zapis uwzględniający granicę błędu, na przykład +/-2. Białość nawiązuje do odbioru wzrokowego białego papieru, im papier jest bielszy tym lepszy jest kontrast druku, zwłaszcza kolorowego oraz ogólnie korzystniejsza estetyka dokumentu. 

Podział papieru ze względu na zastosowania.

Do użytku wewnętrznego (w biurze i w domu) atramentowego druku czarno-białego, wystarczy papier o gramaturze 80g/m.kw.
Do drukowania ofert, korespondencji wychodzącej warto użyć papieru o większej gramaturze minimum 90g/m.kw.
Do druku laserowego w kolorze użyj papieru o gramaturze minimum 90-120g/m.kw. Dobrym wyborem będzie zwłaszcza papier ksero kolorowy 120g.
Do drukowania zdjęć i fotografii użyj papieru powlekanego o gramaturze minimum 160g/m.kw. Papier ksero kolorowy 160g zapewni bowiem wysoką jakość fotografii. 

bottom of page