top of page
  • Zdjęcie autoraAdmin

Bo inaczej stracisz 700 zl. Nie czekaj bo ulga przepadnie.

Zaktualizowano: 19 maj 2023

Nudne ktoś powie, bo znowu o tych online.

Ale tym razem specjalnie dla konkretnych grup zawodowych i krótko.

MECHANIKU, WULKANIZATORZE, SPRZEDAWCO PALIW !

zobowiązany jesteś do stosowania od 1 stycznia 2020 roku kas fiskalnych online. Dotyczyć to będzie otrzymywania płatności od klientów indywidualnych. Aby spełnić obowiązek, każdy mechanik samochodowy, wulkanizator czy prowadzący sprzedaż paliw musi kupić - czyli wymienić swoją "starą" kasę fiskalną na model online. Żeby nie było łatwo, koniecznie trzeba to zrobić do 31 grudnia 2019 roku. Dlaczego? - po pierwsze dlatego że świadczenie usług w wyżej wymienionych grupach ma odbywać się już od pierwszej sprzedaży, czyli od pierwszego klienta, po drugie data posiadania nowej kasy jest określona w rozporządzeniu. To jedno, ale jest także druga sprawa. Ustawodawca przewidział że wszyscy którzy muszą wymienić urządzenia (kasy lub drukarki fiskalne) otrzymają zwrot z urządów skarbowych na zakupione kasy online. Ale to właśnie oznacza i ma znaczenie przy występowaniu o zwrot ulgi za zakup, że jeśli na dzień 1 stycznia 2020 roku nie wędzie się miało kasy online i nie będzie ona zafiskalizowana to o uldze można będzie zapomnieć.

Ważne! - przewidziano dla osób które w swoim czasie już otrzymały ulgę na dotychczasową kasę brak konieczności zwrotu takiej ulgi do urzędu skarbowego. Czyli podwójna korzyść - starej ulgi nie zwracamy i dostajemy kolejną. Oczywiście jeśli spełni się wymogi opisane powyżej.

Czy nowe kasy online utrudnią życie? - raczej nie.

Są to urządzenia które samodzielnie łączą się z Centralnym Repozytorium Kas.

Co przesyłają kasy online? - m. in.: dokumenty niefiskalne, raporty dobowe, paragony fiskalne, a także informacje o dokonanych przeglądach okresowych. Tak naprawdę to po zainstalowaniu dla użytkownika zmiany są wręcz niezauważalne. Jedyne czego musi dopilnować właściciel kasy online, to zapewnienie połączenia kasy / drukarki z internetem. Prosimy pilnować terminów i dat, bo chyba trochę głupio by było stracić pieniądze.


Comments


bottom of page