top of page
  • Zdjęcie autoraAdmin

Zmiana serwisu kas fiskalnych i drukarek fiskalnych - czy można ?

Szanowni Państwo, zadajecie powyższe pytanie telefonicznie i mailowo dość często, dlatego odpowiadamy :

Tak - serwis kas fiskalnych można zmienić.

Pomimo iż z zasady, "pierwszy" serwis przysługuje Państwu od fiskalizacji po likwidację kasy. Takie właśnie podejście wprowadza przekonanie iż jest on przypisany "na zawsze", to jednak nie jest prawdą, jeśli macie taką potrzebę możecie Państwo zmieniać serwis.

Co jeśli chcecie Państwo zmienić serwis kas fiskalnych?, w sumie to proste, koniecznie musicie Państwo złożyć wniosek do producenta lub importera swojego urządzenia i uiścić opłatę. We wniosku należy podać przyczynę zmiany. Prosimy jednak pamiętać, że producent czy importer (zwany w przepisach serwisem głównym) nie może odmówić zgody na zmianę serwisu, jeśli warunki cenowe i miejsce świadczenia usług serwisowych nowego serwisu są dla Państwa jako użytkownika korzystniejsze. Druk do wypełnienia dla chcących zostać naszymi partnerami znajduje się w zakładce druki do pobrania.

Są także sytuacje gdy zmiana serwisu następuje bez opłat (likwidacja dotychczasowego serwisu, cofnięcie uprawnień itp.) - ale tego typu sprawy rozpatrywane są indywidualnie i jeśli zachodzą uzasadnione powody zmiana serwisu odbywa się bez kosztów.

Jeśli więc przedsiębiorca zmuszony jest (nie wnikajmy w powody, gdyż za każdym razem mogą być inne) zmienić serwis fiskalny - może zrezygnować z usług swojego, dotychczasowego, „starego” serwisu.

O zmianie będzie także musiał być poinformowany urząd skarbowy.


zmiana serwisu kas fiskalnych

Comentários


bottom of page